Złe nawyki kierowców, które wprowadzają zagrożenie w ruchu

Ostatnio pisaliśmy o złych nawykach kierowców, które przyśpieszają zużycie samochodu. Dziś kontynuujemy temat złych nawyków kierowców, lecz tym razem opiszemy te, które zagrażają nam i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Używanie telefonu podczas jazdy

Nawet normalna rozmowa odbiera nam część uwagi, a gdy jest to ważna konwersacja telefoniczna to nasza uwaga jeszcze bardziej się ulatnia, a wtedy jedziemy na automacie – pewnych rzeczy nie dostrzegamy, czas reakcji wydłuża się.
A gdy w jednej łapce trzymamy telefon, to potęgujemy nasze ograniczenia w prowadzeniu samochodu.

Jedzenie i picie za kierownicą

Ponoć w naszym kraju co czwarty kierowca je i pije prowadząc samochód. Niektórzy nawet nagminnie, bo codziennie. Mimo, że obecnie można zaobserwować szybkie tempo życia, które czasami wymusza jedzenie w biegu, to nie ma niestety usprawiedliwienia dla jedzenia w czasie jazdy.
To jest kolejna rzecz rozpraszająca uwagę, a o wypadek w postaci upuszczonego jedzenia czy oblania się jest bardzo łatwo.

Makeup za kierownicą

Na własne oczy widzieliśmy panie poprawiające swój makijaż w trakcie prowadzenia pojazdu.
Gęsia skórka gwarantowana i to nie z powodu, że makijaż nie został dokończony…

Jeżdżenie na pamięć

Jeśli często, bywa że każdego dnia, pokonujemy tą samą trasę, to podlegamy nawykom. Pewnie nie raz zdarzyło się Wam aby w drodze do domu zahaczyć o jakiś sklep, ale w czasie jazdy rozmawialiście lub myślami gdzieś odpłynęliście i nagle okazuje się, że stoicie pod domem, a chcieliście przecież odwiedzić sklep. To jest właśnie potęga nawyków.
Nawyki to część naszego życia, bez nich zapewne nie bylibyśmy w stanie utworzyć bardziej rozwiniętej cywilizacji, jednakże na drodze warto zachować czujność i obserwować światła, znaki oraz ruch wokół nas.
Raz na jakiś czas zdarza się niespodzianka – gdzieś przed nami miał miejsce wypadek lub nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Wtedy czujność może nas uratować.

Ignorowanie usterek

Pewne usterki są do przeżycia, przykładowo, gdy wysiądzie klimatyzacja, albo otwieranie szyby w tylnych drzwiach. Ale są takie usterki, które domagają się wizyty u mechanika. Wtedy zazwyczaj na pulpicie świeci się stosowna kontrolka, może to być serwisowa, od ABS, czy poduszek powietrznych.
Niektóre ignorowane problemy mogą w szybkim tempie przeistoczyć się w całkiem poważne, tak pod kątem finansowym, jak i też bezpieczeństwa. Na przykład problemy z zawieszeniem mogą szybko rozrosnąć się do poważnej usterki. Gdy zaczniemy słyszeć stuki, odczuwać drgania, albo zgrzytanie to jest to pierwszy znak, że zaczyna dziać się coś złego i czas odwiedzić mechanika.

Śmieci w samochodzie

Walące się puste opakowania po jedzeniu i piciu, zbędne drobiazgi, może jakieś części zapasowe lub inne odświętne gadżety lub „przydasie”, to wszystko razem może stanowić zagrożenie.
Z jednej strony zbytecznie obciążają auto, w skrajnych wypadkach może dochodzić do pogorszenia właściwości jezdnych. Do tego rośnie zużycie paliwa. Ale takie śmieci mogą wpaść gdzieś pod nogi między pedały, a w czasie kolizji mogą przeistoczyć się w latające pociski.
Natomiast nadmiar piasku może zwiększać wilgotność, co ma wpływ na intensywniejsze parowanie szyb.

Dziękujemy za uwagę, dzielimy się nie tylko wiedzą na blogu, lecz i bezpośrednio z klientami. Dbamy o używane samochody, które przechodzą przez nasze ręce.
Autoskup na terenie Bydgoszczy i okolic. Skupujemy wszystkie samochody osobowe, każdej marki, w każdym stanie. Jeśli myślisz o zezłomowaniu auta najpierw zgłoś się do nas!

789 243 984

789 243 182