Zasada 5 minut podczas używania klimatyzacji – zaoszczędzisz pieniądze

Dawniej klimatyzacja to luksus, dziś praktycznie samochód z klimatyzacją to standard. Dzięki swoim właściwościom klimatyzacja przydaje się w samochodzie cały rok, nie tylko podczas największych upałów.

Dodatkowo automatyczna klimatyzacja podnosi komfort użycia, ponieważ wystarczy zadać określoną temperaturę, a elektronika będzie jej pilnować.

Żeby zachować sprawność klimatyzacji powinniśmy wykonywać okresowe przeglądy – wymiana filtra kabinowego, uzupełnianie czynnika chłodzącego, kontrolowanie szczelności układu oraz dezynfekcji kanałów wentylacyjnych.

Ale jest pewien trik, który pozwala na znaczne oszczędności. Tak, tak, klimatyzacja dzięki temu dłużej nam posłuży, a i my będziemy zdrowsi! Jest to zasada 5 minut.

Zasada 5 minut polega na tym, aby układ chłodzący wyłączyć 5 minut przed zakończeniem jazdy. Ma to kilka zalet:

– Zmrożony parownik, z którego pochodzi zimne powietrze zrówna swoją temperaturę z otoczeniem.

– Wentylator osuszy parownik z wilgoci, która tam się gromadzi.

Efekt jest taki, że przedłużamy żywotność elementów klimatyzacji oraz chronimy swoje zdrowie przed patogenami. Okolice parownika klimatyzacji to doskonałe miejsce do rozwoju grzybów i bakterii.
Jest jeszcze jedna sprawa – zanim się zatrzymamy kabina samochodu troszkę się ociepli, a to sprawi, że wysiadając nie narazimy naszego ciała na wstrząs termiczny.

Drobiazg, ale ma duże znaczenie, warto stosować zasadę 5 minut. Oczywiście około 5 minut, po prostu pamiętajmy zbliżając się do celu, aby wyłączyć klimatyzację pozostawiając sam nawiew.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy każdego kto chce sprzedać używane auto lub myśli, aby oddać samochód na złom. Prowadzimy skup używanych samochodów na terenie Bydgoszczy i okolic. Zajmujemy się skupem aut w każdym stanie, każdej marki. Po twój samochód możemy podjechać lawetą.
Z nami się dogadasz! Dzwoń śmiało!

537 160 989

578 361 453