Wiosenne porządki, bo czystym autem jeździ się przyjemniej!

Czystym autem jeździ się przyjemniej i zdrowiej. Bywa także i bezpieczniej, jeśli szyby były przez długie miesiące niemyte.

Zdrowiej, ponieważ brud we wnętrzu magazynuje wilgoć, a ta w wyższych temperaturach stwarza świetne warunki do rozwoju pleśni i innych szkodliwych drobnoustrojów.

Do mycia przyda nam się wiele różnych rzeczy. Ale uwaga na domowe środki czystości. Część z nich działa zbyt agresywnie, w wyniku czego mogą uszkodzić tworzywa, odbarwić materiały tapicerskie lub pozostawić rysy. Przykładowo uwaga na gąbki, które mogą być z jednej strony bardzo ostre.

Niektóre plamy na tapicerce możemy przeczyścić benzyną ekstrakcyjną.

Do czyszczenia tapicerki przyda się szczotka, ale używajmy jej z wyczuciem, aby nie zmechacić tkaniny.

Dostępne są także różne pianki, które pomogą w usuwaniu zabrudzeń tkanin. Pianka z wbudowaną szczotką to praktyczne rozwiązanie. Przed użyciem pianek warto przeczytać zalecenia producenta – najczęściej po naniesieniu piany należy odczekać przed pocieraniem.

Psią sierść z foteli można usuwać przy pomocy specjalnych szczotek, rękawic lub zabrać z domu taśmę samoprzylepną 🙂

Część rzeczy można już wynieść z auta odzyskując cenną przestrzeń. Będą to wszelkie zimowe akcesoria: szczotki i skrobaczki do szyb, łopaty do śniegu, płyny do odmrażania, łańcuchy, mata grzewcza na siedzenie i inne typowo zimowe elementy.

Zanim zaczniemy odkurzać wyjmujemy dywaniki, wytrzepujemy je i myjemy.
Odkurzając pamiętajmy, że zwykły odkurzacz nie może wciągać mokrego brudu. Chyba, że posiadasz specjalny odkurzacz do mokrego, w innym wypadku znajdź w okolicy odkurzacz na minuty.

Pamiętaj, że brud gromadzi się w różnych zakamarkach, dlatego podczas odkurzania zwróć uwagę na wszystkie przeszycia i szczeliny między siedziskiem a oparciem i pod fotelami.

Pędzelki i patyczki higieniczne dobre są do miejsc przy przyciskach, w okolicy zmiany biegów, w otworach wentylacyjnych.
Do otworów wentylacyjnych dostępne są też specjalne wąskie czyścidełka, które mają nałożony materiał chłonący brud.

Pamiętaj także o szybach z zewnątrz i od środka.

Powierzchnie, które po odkurzaniu nadal są brudne zmywamy na mokro. Możemy użyć płynu do mycia naczyń lub sięgnąć po dedykowane preparaty do czyszczenia samochodów.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do skorzystania z usług autozłomowania!
Prowadzimy skup i sprzedaż używanych samochodów na terenie Bydgoszczy oraz okolic. Od lat zajmujemy się autozłomowaniem pojazdów. Oferujemy pojazdy używane w atrakcyjnych cenach.