W czasie przymrozków zachowaj większą czujność w aucie

Gdy temperatura powietrza spada poniżej zera stopni, na drodze trzeba zachować szczególną ostrożność.

Jezdnia może w niektórych fragmentach zostać oblodzona, a na śliskiej nawierzchni nietrudno o utracenie kontroli nad autem. Zwłaszcza w sytuacjach niespodziewanych. Przykładowo wjazd w zacienione miejsce, gdzie zamarzła zalegająca wilgoć na jezdni i nie miała warunków do rozpuszczenia i wyparowania. To może być bardzo zdradliwe, ponieważ droga wszędzie wokół może być już sucha.

Dobra widoczność to podstawa. Jeżeli masz zamarznięte okna wyczyść je całe i dokładnie. Bywa, że kierowca wyczyści tylko fragment szyby, a to jest bardzo niebezpieczne ponieważ ma wtedy ograniczoną widoczność.
Może wtedy nie zauważyć pieszego lub pojazdu na swojej drodze, ale też łatwo o mandat, nawet 500 złotych.

Czasami zamarzają szyby od wewnątrz. Warto sprawdzić stan filtra kabinowego. Często jego wymiana znacznie ułatwi nam życie.

Pamiętać także należy o płynie zimowym do spryskiwaczy. Używając płynu letniego, gdy temperatura spadnie poniżej zera możemy doprowadzić do sytuacji, gdy utrudnimy sobie widoczność.
Może płyn w ogóle nie wylecieć i wycieraczkami rozmażemy zabrudzenia na szybie. Bywa także, że wyleci troszkę płynu i rozsmarujemy go po szybie doprowadzając do jego szybkiego zamarzania.

Gdy temperatury zbliżają się do zera należy wymienić opony z letnich na zimowe. W temperaturach poniżej około 5 stopni Celsjusza letnie opony twardnieją i pogarsza się ich przyczepność.

Warto zwracać uwagę na termometr. Gdy temperatura zbliża się do zera zachowujmy podwyższoną czujność.

Kończąc zapraszamy również do kontaktu. Oferujemy używane samochody w dobrych cenach. Zajmujemy się także skupem pojazdów w Bydgoszczy i okolicach. Z nami szybko się dogadasz! 🙂