Stłuczka? Teraz lepiej się dogadać zamiast wzywać policję

Obecnie taryfikator mandatów po korektach przewiduje surowe kary za wiele wykroczeń. Przykładowo skręt w lewo na nakazie jazdy w prawo „kosztuje” 250 zł i 5 punktów. Stłuczka natomiast wyciągnie z kieszeni 1500 zł.
Lepiej zastanowić się nad wzywaniem policji, ponieważ czasami ukarani mogą być kierowcy obu pojazdów.

Ocena sprawcy zdarzenia nie zawsze jest łatwa. Czasami wina jest po obu stronach, a czasami do przyznania się do spowodowania kolizji odstrasza utrata zniżek na ubezpieczenie.

Typową sytuacją patową jest zahaczenie lusterkami w czasie wymijania. To doskonale znają kierowcy zawodowi. Jak im się przydarzy tego typu uszkodzenie lusterek to wymieniają na własny koszt. Policja nie jest w stanie określić sprawcy wypadku w takiej sytuacji, więc mandat zostałby nałożony na obu kierowców.

Jedyna sytuacja, która umożliwi wskazanie sprawcy jeśli chodzi o uszkodzenie lusterka zachodzi w momencie, gdy jeden pojazd stoi. Wtedy sprawa jest jasna.

Pomyślcie – kupno używanego lusterka do popularnych aut to koszt rzędu 100 zł, no plus wymiana, czy to samemu, ze znajomym, czy może do mechanika. Ale koszt nie będzie wysoki. Niewspółmierny do wartości mandatu. No i jeszcze dojdą punkty…
Warto zastanowić się, czy do każdego zdarzenia wzywać policję.

Na koniec tradycyjnie już zapraszamy do nas – Skup i sprzedaż używanych samochodów oraz autozłomowanie na terenie Bydgoszczy oraz okolic. Oferujemy pojazdy używane w atrakcyjnych cenach. Z nami się dogadasz! 🙂