Sprzedaż samochodu na OLX to porażka

Nasi klienci często opowiadają o swoich próbach sprzedaży samochodu. Stąd też wiemy, że sprzedaż auta na OLX lub innym portalu ogłoszeniowym to często strata czasu. Zazwyczaj potencjalny nabywca zawzięcie targuje się o każdą złotówkę, a potem prosi o przetrzymanie towaru przez miesiąc.

Trudno uwierzyć w te historie, ale i nam zdarzyło się wystawić pojazd na OLX. Taki typowy handlarz z portalu ogłoszeniowego dyskusję zaczyna od niskiego pułapu. Często rzuca śmieszną kwotę, jakby uznając, że cena wystawionego pojazdu jest dwukrotnie wyższa.

W drugim etapie negocjacji taki dziwny kupujący prosi o przetrzymanie pojazdu. Często zmyśla dziwne historie, że nie ma go w mieście. Wygląda to nam na brak zdecydowania, taki delikwent chce sobie zaklepać wiele aut, aby potem podjąć decyzję. A przecież każdemu zależy na jak najszybszej sprzedaży. Takich próśb mieliśmy procentowo całkiem sporo, prawie połowę. To jest dla nas zupełnie niezrozumiałe – taki ktoś zawzięcie targuje się o każdą złotówkę, co przecież zabiera sporo czasu, który można by poświęcić choćby na rozmowy z poważnymi kupcami.

Jest jeszcze jedna sprawa – takie osoby bardzo często nie czytają ogłoszeń. To wygląda na lekceważące podejście do drugiego człowieka. Zamiast przeczytać to widzą tylko samochód, kolor i rok, a potem w rozmowie pytają się o te rzeczy, które widnieją w opisie.

Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami. Znacznie szybciej jest dobić targu z profesjonalistami. Podchodzimy rzetelnie do naszej pracy. Prowadzimy skup i sprzedaż samochodów na terenie Bydgoszczy od wielu lat. Zapraszamy!