Sposób na zaparowane szyby w aucie

Jesienią wielu kierowców boryka się z problemem parujących szyb. Doradzimy jak uporać się z tym problemem, który może stanowić duże niebezpieczeństwo na drodze. Parowanie szyb jest zmorą głównie starszych aut, ale może też występować w nowszych autach, które wyposażone są w klimatyzację. Proces parowania zachodzi w wyniku kondensacji wilgotnego powietrza na zimnej powierzchni szyby.
Wraz z rozprowadzeniem ciepłego powietrza we wnętrzu kabiny szyba powinna odparować w ciągu kilku minut. Jeszcze szybciej cały proces przebiegnie, gdy włączymy klimatyzację. Ona sprawnie osusza powietrze nawet w przeciągu kilkunastu sekund. Dużo zależy od różnych czynników: wielkość kabiny auta, powierzchni szyb czy sprawności układu klimatyzacji.

Jeśli system ogrzewania lub klimatyzacja nie jest w stanie poradzić sobie z zaparowanymi szybami, może to oznaczać nagromadzenie wilgoci w naszym samochodzie. Woda może dostawać się przez zużyte uszczelki drzwiowe, a następnie może zbierać się na dywanikach i na tapicerce. Także brud zalegający we wnętrzu pojazdu sprzyja gromadzeniu wilgoci, czyli wszelka ziemia, piach i kurz.

Jak poradzić sobie z problemem zaparowanych szyb w aucie?

Po pierwsze należy samochód wysprzątać – odkurzyć tapicerkę i podłogę, przetrzeć kurze, no i też umyć szyby.

Możesz wymienić dywaniki z materiału na gumowe. Te z materiału kumulują wilgoć.

Bardzo ważną rolę odgrywa filtr kabinowy – gdy jest zapchany nie wpada do środka wystarczająca ilość świeżego powietrza, czyli w kabinie robi nam się sauna.
Warto sprawdzić filtr, a dobrą regułą jest jego wymiana raz na rok, ponieważ gromadzą się w nim szkodliwe dla naszego zdrowia mikroorganizmy.

Kolejna rzecz to eliminacja przecieków – sprawdź wszystkie uszczelki w drzwiach i szybach. Potem przyjrzyj się górnej części wnętrza kabiny, czy nie ma śladów zacieków.

Jako uzupełnienie całego procesu możesz wykorzystać preparaty do szyb zabezpieczające przed parowaniem. Ale to jest tylko wspomaganie, najważniejsze to wyeliminować przyczynę.

Nasze auta nie mają problemu z parującymi szybami. A jeśli takie kupimy, to z zaparowanymi szybami sobie poradzimy 😉 Jeśli masz na zbyciu samochód śmiało dzwoń do nas!

Prowadzimy skup aut Bydgoszcz. Skupujemy auta także o okolic Bydgoszczy. Skupujemy samochody w każdym stanie technicznym – uszkodzone pojazdy jak i sprawne. Z ważnym przeglądem lub nie. Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego, choć najwięcej klientów pochodzi z Bydgoszczy. Służymy także pomocą w przetransportowaniu lawetą.

Zadzwoń i sprawdź!

537 160 989
578 361 453