Kładzenie nóg na desce rozdzielczej to szukanie tragedii

Zdarza się, że zmęczony drogą pasażer wyciąga nogi na deskę rozdzielczą. Ale to jest wyjątkowo niebezpieczne, grozi tragicznymi skutkami, łącznie z utratą życia.

Zastanawiasz się dlaczego aż tak straszymy?
Samochód, który posiada poduszkę powietrzną pasażera, a takich jest obecnie większość, w momencie kolizji strzela poduszką w pasażera zabierając ze sobą nogi.

Siła poduszki jest potężna. W internecie możesz znaleźć filmiki, jak to jacyś kretyni (inaczej ich nie można nazwać) posadzili człowieka na mechanizmie poduszki powietrznej i go uruchomili. Osoba ta poleciała na kilka metrów do góry boleśnie upadając. Skutki tej zabawy mogły być tragiczne, bo od zwykłego złamania kończyn zaczynając, a na złamaniu kręgosłupa kończąc.

Tak więc wypychająca kończyny poduszka najprawdopodobniej połamie kości lub wręcz doprowadzi do złamań otwartych, w tym wyrwania kości udowej. Może też dojść do urazów kręgosłupa – jego złamaniem albo przerwaniem rdzenia kręgowego.

Gdy podróż jest bardzo długa to człowieka nęci zmiana pozycji, bo nasze ciało samo się tego domaga. Dlatego pamiętajcie o regularnych postojach w czasie dłuższej podróży, aby w ich czasie pochodzić, pomachać rękoma, zrobić troszkę przysiadów i skłonów.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do kontaktu!
Dzwoń śmiało jeśli myślisz o sprzedaży swojego używanego samochodu lub o jego złomowaniu. Nasz skup samochodów używanych w Bydgoszczy to:

» Prowadzimy skup używanych samochodów w Bydgoszczy i okolicach.
»  Zajmujemy się skupem aut w każdym stanie i każdej marki.
» Po kupowany samochód możemy podjechać lawetą.

Z nami się dogadasz! Dzwoń śmiało!

537 160 989

578 361 453