Japonia rozszerza sankcje motoryzacyjne na Rosję

Japonia rozszerza zakaz eksportu samochodów do Rosji o samochody używane. 9 sierpnia wejdzie w życie nowa lista, która zrównuje zakres sankcji w tym sektorze z państwami G7.

W nowym pakiecie sankcji znalazły się nowe i używane samochody z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o pojemności powyżej 1900 cm3, samochody hybrydowe i elektryczne, a także części do pojazdów, takie jak opony do samochodów ciężarowych.

Japońskie samochody cieszą się dużym popytem w Rosji. Odbiorcom rosyjskim nie przeszkadza, że samochody używane z Japonii mają kierownicę po prawej stronie.
Nie przeszkadza zwłaszcza teraz, gdy mają problem z importem mnóstwa produktów.

I teraz wisienka na torcie. Wartość japońskiego eksportu do Rosji wyniosła 603,9 mld jenów (17,4 mld PLN) w 2022 r. Eksport zmalał o około 30% do roku poprzedniego.
Ale samochody osobowe, z których większość była używana stanowiły ponad połowę wartości eksportu.

Ot i sankcje. No ale lepiej późno niż wcale. Powiedział filozof spóźniając się na pociąg… 😉

A u nas sankcji nie ma, przyjmujemy każde auto, japońskie także. Więc jeśli masz na zbyciu samochód śmiało dzwoń do nas!

Prowadzimy skup aut Bydgoszcz. Skupujemy auta także o okolic Bydgoszczy. Nasz skup aut Mąkowarsko także działa bardzo sprawnie. Skupujemy samochody w każdym stanie technicznym – uszkodzone pojazdy jak i sprawne. Z ważnym przeglądem lub nie. Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego, choć najwięcej klientów pochodzi z Bydgoszczy. Służymy także pomocą w przetransportowaniu lawetą.

Zadzwoń i sprawdź!

537 160 989
578 361 453