Jak szybko schłodzić samochód?

Robi się coraz cieplej. Warto wiedzieć w jaki sposób korzystać z klimatyzacji, aby szybko schłodzić samochód. A są na to skuteczne sposoby!

Dobrze jest zaopatrzyć się w wachlarz jak pani na ilustracji. W upały stulecia może być przydatnym wspomaganiem. No dobra, to taki żarcik był 😉

1. Wypuść ciepłe powietrze z wnętrza auta

Gdy auto się nagrzało, zwłaszcza stojąc na słońcu, warto na samym początku porządnie je przewietrzyć. Dzięki temu gorące powietrze wyleci i klimatyzacja na starcie będzie miała mniej roboty.
W tym celu możesz otworzyć wszystkie drzwi lub najlepiej otwórz okna i jedź powoli. Wystarczy nawet 40 km/h.

2. Przełącz nadmuch na zamknięty obieg powietrza

To kolejna rada na start. Dzięki temu klimatyzacja schłodzi powietrze znacznie szybciej, ponieważ nie pobiera gorącego powietrza z zewnątrz.

3. Wyłącz nadmuch na przednią szybę

Szkoda tracić zimno na schłodzenie rozpalonej szyby, najpierw zajmij się schłodzeniem powietrza.
Poza tym szybka zmiana temperatury może doprowadzić do pęknięcia przedniej szyby.

4. Ustaw większą siłę nawiewu

Dzięki temu szybciej dostarczysz chłodnego powietrza. Pamiętaj, aby nadmuch nie ustawić na swoje ciało, ponieważ to grozi rozchorowaniem się.

5. Zamknij szyby i szyberdach

To oczywista rada, ale czasami zapomnimy sprawdzić czy gdzieś nie została szparka, a przez nią wpadnie do kabiny samochodu gorące powietrze.

A gdy zaparkujesz…

Na koniec dwie porady jak ulżyć klimatyzacji na starcie, ale związane z postojem, a nie z początkową jazdą.

– Możesz zasłonić przednią szybę specjalną matą odblaskową.
– Parkując rozejrzyj się po okolicy, jak wędruje słońce i gdzie znajdziesz cień. Porządny cień dają oczywiście drzewa i budynki, ale czasami mogą to być całkiem nietypowe elementy, przykładowo zaparkowana przyczepa z dużą tablicą reklamową.

Skup używanych aut w Bydgoszczy prowadzimy od lat. Zapraszamy do nas! Skupujemy każde auto, z klimatyzacją lub bez. Z nami się dogadasz. Możemy przyjechać po samochód lawetą. Zapraszamy!