Jak przygotować samochód do zimy
Kto z kierowców lubi zimę? Lubisz? No to przypomnij sobie – Mróz zamrażający auto, szron na szybach, często i lód na szybach. Problemy z akumulatorem, z zamkami. Wżerająca się w karoserię sól. Ciapa wnoszona na butach do wnętrza pojazdu. Dziury w jezdni powstałe w wynika zamarzania wody, często dziury nie do wykrycia, ponieważ zalane papką śnieżną.
Zimy nie unikniemy w naszym klimacie, ale możemy pomóc naszemu auto w jej przeżyciu 🙂
Przeklęta sól
Sól szkodzi częściom metalowym, ponieważ przyspiesza proces ich utleniania, czyli przyspiesza korozję.
Jak się pozbyć soli? Jest taki prosty patent – mycie samochodu. Tak tak! To nie żarty.
Zimą wielu kierowców myje auto znacznie rzadziej lub wręcz sporadycznie. Należy to robić tak samo często jak latem, albo i częściej, ponieważ myjąc wypłukujemy sól z wszelkich zakamarków.
Pamiętaj, aby myć ciepłą wodą, a po umyciu wysuszyć samochód. Zwróć większą uwagę na uszczelki, które przymarzając mogą popękać.
Warto zabezpieczyć lakier na zimę
Najpopularniejszym sposobem są różne woski. Ale można też sięgnąć po Quick Detailer. Jest stosunkowo tani i prosty w aplikacji. Już cienka warstwa, dobrze rozprowadzona po karoserii za pomocą mikrofibry, nadaje właściwości hydrofobowych. Sprawi to, że samochód będzie odpychał brud. Podobne, choć zdecydowanie bardziej trwałe właściwości mają woski.
Dla właścicieli pojazdów z troszkę grubszym portfelem dobrym rozwiązaniem będzie zabezpieczenie auta za pomocą powłoki ceramicznej, która nie tylko ochroni przed solą, promieniami UV i agresywną chemią, ale także utwardzi lakier, nadając mu odporność na mikrozarysowania. Topowe produkty, takie jak Ceramic Pro 9H, utrzymują się na karoserii do pięciu lat.
Co ciekawe za pomocą powłoki ceramicznej można zabezpieczyć także felgi, tapicerkę, a nawet szyby. Ten ostatni produkt, nazywany niewidzialną wycieraczką, może okazać się prawdziwym wybawieniem zimą. Dzięki właściwościom hydrofobowym nie tylko poprawi bezpieczeństwo jazdy, zwiększając widoczność i umożliwiając rezygnację ze standardowych wycieraczek przy jeździe z prędkością co najmniej 70 km/h, ale także ułatwi odszranianie szyb zimą. Dzięki powłoce, bez względu na to jak mroźno będzie, zrobimy to wręcz w kilkanaście sekund, przecierając szybę mikrofibrą.
Do zabezpieczenia zostały nam jeszcze w pojeździe elementy plastikowe i gumowe. Warto i je zabezpieczyć pokrywając specjalnymi preparatami, ponieważ nie tylko pomoże to w zachowaniu oryginalnego koloru, ale także zabezpieczy przed pękaniem i odkształcaniem. Dodatkowo zaaplikowany na uszczelkach środek, na przykład silikon w spreyu, zapobiegnie także przymarzaniu drzwi przy niskich temperaturach.
Podsumowując, jeśli dobrze zabezpieczymy auto to nie tylko przedłużymy jego żywotność, ale i oszczędzamy czas na jego rozruch. Dzięki temu może się okazać, że z rana nie spóźnimy się do pracy 🙂
Na koniec zapraszamy do kontaktu. Oferujemy używane samochody w dobrych cenach. Zajmujemy się także skupem pojazdów na terenie Bydgoszczy i okolic.
Brak komentarzy